تبلیغات

ابزار هدایت به بالای صفحه


نویسنده :سعید اسدی
تاریخ:یکشنبه 21 اسفند 1390-ساعت 16 و 02 دقیقه و 46 ثانیه

مازنیها 10 هزار واحد مسکونی در کردستان عراق می سازند

ابزار امتیاز دهی

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی مازندران از برنامه جدی این سازمان برای ساخت 10 هزار واحد مسکونی در اقلیم کردستان عراق در راستای همکاریهای دوجانبه مازندران و اقلیم کردستان عراق خبر داد.


سید رسول رسولی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در سفر هیئت تجاری و اقتصادی اقلیم کردستان عراق به مازندران تفاهم نامه ساخت 10هزار واحد مسکن مهر در قالب ارائه خدمات فنی و مهندسی از سوی مازندران به کردستان عراق امضا و مورد توافق دو طرف قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مازندران از استانهای موفق درامر ساخت واحدهای مسکن به خصوص مسکن مهر است، اضافه کرد: هم اکنون حدود 70 هزار واحد مسکن مهر در مازندران در حال ساخت بوده و قرار است ساخت 52 هزار واحد مسکن دیگر در سال 91 اجرایی شود.

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی مازندران با بیان اینکه همه مصالح مورد نیاز در ساخت مسکن در این استان در مازندران تولید می شود، اضافه کرد: مازندران در بخش صدور مصالح ساختمانی می تواند به استان کردستان عراق کمک کند.

رسولی، صنعتی سازی در بخش مسکن مازندران را روبه رشد خواند و ادامه داد: هم اکنون حدود 40 درصد ساخت مسکن در مازندران به روش صنعتی سازی و پیشرفته انجام می شود.

وی، وجود 15هزار مهندس ساختمانی،70 شرکت مهندسان مشاور و شرکت های بزرگ انبوه ساز را بخشی از توانمندیهای مازندران در صدور ارائه خدمات فنی و مهندسی به اقلیم کردستان عراق اعلام کرد.

هیئت تجاری اقتصادی سلیمانه عراق به سرپرستی شیخ مصطفی رحمان، رئیس اتحادیه صادر کنندگان و وارد کنندگان اقلیم کردستان عراق روز شنبه در صدر هیئتی 28 نفره به منظور سفری سه روزه و بررسی مشکلات بازرگانان و توسعه همکاری با مازندران به این استان سفر کرد.


نوع مطلب : گوناگون