تبلیغات

ابزار هدایت به بالای صفحه


نویسنده :سعید اسدی
تاریخ:شنبه 20 اسفند 1390-ساعت 21 و 59 دقیقه و 40 ثانیه

احداث مجتمع های مسكونی در چهار ماه ممكن شد

ابزار امتیاز دهی

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)گفت:با استفاده از فناوری‌های جدید ساخت‌و ساز، زمان لازم برای ساخت مجتمع‌های مسكونی از 15 تا 20 ماه فعلی به حداكثر چهارماه كاهش پیدا خواهد كرد.


به گزارش بنانیوز به نقل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، 'مجید هدایت' در بازدید از پروژه‌های صنعتی‌سازی مسكن‌ مهر در شهر جدید پرند، آخرین نتایج پیشرفت پروژه های مپسا و بخش‌ خصوصی در حوزه صنعتی‌سازی مسكن را تشریح كرد.

وی پس از بازدید از شش هزار واحد مسكونی ‌مهر ساخته‌شده با روش‌های نوین،بیان داشت: عملكرد پیمانكاران و تولیدكننده‌های صنعتی‌ساز مسكن در پرند نشان داد چنانچه انبوه‌سازان به جای روش‌های سنتی، از فناوری‌های جدید ساخت‌و ساز استفاده كنند، زمان لازم برای ساخت مجتمع‌های مسكونی از 15 تا 20 ماه فعلی به حداكثر چهارماه كاهش پیدا خواهد كرد.

رئیس هیات عامل ایدرو،افزود: شرط اصلی برای ساخت‌ مسكن در كمتر از زمان فعلی به روش صنعتی، تحویل زمین بصورت آماده‌سازی‌شده همراه با پروانه ساخت و نقشه‌های تایید شده است و لازم است برای چنین روشی، سایر عوامل ساخت‌وساز نیز با ایجاد تحول و سرعت در كار، بستر سریع‌سازی مسكن را در بازار ساخت‌وساز بوجود بیاورند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: صنعتی‌سازی مسكن اگر چه توسط ایدرو و شركت مپسا هدایت می‌شود اما مشاركت و همراهی عمیق وزارت راه‌وشهرسازی و مسئولان ارشد این وزارتخانه طی سه سال اخیر نقش اساسی را در شكل‌گیری این مسیر تازه، ایفا كرده است.

هدایت همچنین با اشاره به اینكه بازار مسكن در حال حاضر به دو دلیل نیازمند تغییر جدی در روش‌ ساخت‌وساز است، گفت: وجود 72 هزار هكتار بافت‌فرسوده و تاكید قانون برنامه پنجم بر نوسازی سالانه 10 درصد از آن از یك ‌سو و خطر زلزله در بسیاری از شهرهای كشور از سوی دیگر شرایطی را فراهم كرده كه انبوه‌سازان باید برای مواجهه با آن، سنتی‌سازی را كنار بگذارند و با استفاده از انواع روش‌های نوین ساخت، هم سرعت ساخت‌وساز را افزایش دهند و هم اینكه سبك‌سازی را جایگزین مصالح سنگین‌ وزن كنند.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران خاطرنشان كرد: بار مرده ساختمان در واحدهایی كه در پرند به روش صنعتی‌سازی احداث شده‌اند، در مقایسه با ساختمان‌های سنتی‌ساز، حداقل 40 درصد كاهش یافته است.

وی با بیان اینكه بازار صنعتی‌سازی مسكن نیازمند تولید انبوه مصالح نوین است، افزود: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می‌توانند با توجه به حمایت‌های مشاركتی دولت و بازار تقاضا برای این مصالح، به این حوزه نیز ورود كنند.


نوع مطلب : گوناگون