تبلیغات

ابزار هدایت به بالای صفحه


نویسنده :سعید اسدی
تاریخ:جمعه 19 اسفند 1390-ساعت 11 و 28 دقیقه و 55 ثانیه

حركت صنعتی سازی مسكن به سمت كسب سهم 40 درصدی

ابزار امتیاز دهی

fatemiiii

رئیس مركز تحقیقات راه و شهرسازی با اشاره به اینكه در حال حاضر 31 درصد از واحدهای مسكونی مهر به شیوه صنعتی ساخته می شوند گفت: باید تلاش كنیم در سال آینده این میزان به 40 درصد افزایش یابد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، سید محمود فاطمی عقدا در گردهمایی مدیران مسكن و مسئولان سامانه های ثبت نام و واگذاری مسكن مهر با اشاره به اینكه طرح مسكن مهر اظهار داشت: وقتی كشور ثروتمندی مانند هند برای حل مشكل مسكن و زاغه نشنیی خود از دنیا كمك می خواهد، حركت شجاعانه جمهوری اسلامی ایران در ساخت این تعداد عظیم از واحدهای مسكونی توان بالای كشورمان را نشان می دهد.

وی با بیان اینكه هم اكنون فرصت بسیار مناسبی برای گسترش صنعتی سازی و توجه به كیفیت ساخت و ساز در كشور بوجود آمده است ، تصریح كرد: هرگز نباید اجازه بدهیم كه در كشوری مانند ایران، ذره ای از كیفیت ساخت وساز به ویژه در پروژه های مسكن مهر كاسته شود چرا كه این شاهكار ملی باید به یادگار بماند.

این مركز تحقیقات راه ، مسكن و شهرسازی با تاكید بر اینكه نباید اجازه وورد مصالح بی كیفیت را به ساخت و ساز كشور بدهیم، افزود: خوشحالیم كه امروز با اجرای طرح مسكن مهر، ‌31 درصد از واحدهای مسكونی آن با استفاده از فناوری های نوین ساخته می شوند و بنا داریم در سال آینده این میزان را به 40 درصد یعنی سقف تعیین شده در برنامه پنجم توسعه افزایش دهیم.

وی با اعلام آمادگی كامل مركز تحقیقات راه ، مسكن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی به توسعه صنعتی سازی مسكن دركشور، ادامه داد: جالب نیست كه در مقطع كنونی شاهد ساخت واحدهای مسكونی به شیوه سنتی یا مواردی مانند ساخت بتن به صورت دستی در محل كارگاه باشیم.

فاطمی عقدا خاطر نشان كرد: چنانچه كیفیت و ضوابط ساخت و ساز در طراحی مانند مسكن مهر رعایت شود،‌دنیا نیز از این توان ما استقبال خواهد كرد چرا كه مسكن نیاز همه كشورها است.