تبلیغات

ابزار هدایت به بالای صفحه


نویسنده :سعید اسدی
تاریخ:چهارشنبه 17 اسفند 1390-ساعت 14 و 18 دقیقه و 59 ثانیه

رییس جمهور 4 نشان ملی اعطا کرد

ابزار امتیاز دهی

در راستای اصل 129 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با استناد به ماده‌ 20 آیین‌نامه‌ اعطای نشان‌های دولتی به منظور قدرشناسی از فرهیختگان و نخبگان برجسته‌ كشور به چهار تن از شخصیت‌های علمی وهنری، نشان ملی اعطا شد.

به گزارش ایسنا اعطای نشان‌ ملی به این شخصیت‌ها، عصر سه شنبه همزمان با مراسم اعطای جایزه «علامه طباطبایی» بنیاد ملی نخبگان به اساتید و محققان برجسته كشور در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری انجام شد.

در این مراسم به آیت‌الله سیدعلی اكبر قریشی به پاس صرف بیش از 50 سال از عمر خود در تدریس و تفسیر قرآن و تالیف كتب متعدد در حوزه دین، نشان درجه یك پژوهش از سوی رییس جمهور اعطا شد.

آیت‌الله قریشی در سال 1307 در شهر بناب دیده به جهان گشود و تحصیلات مقدماتی خود را محضر پدر بزرگوارش در حوزه‌ علمیه‌ بناب طی كرده و پس از آن به قم عزیمت كرد.

وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی عهده‌دار مسوولیت‌های مختلفی از جمله عضویت در مجلس خبرگان رهبری، مسوولیت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه و نمایندگی ولی فقیه در جهاد كشاورزی بود.

آیت‌الله قریشی بیش از پنجاه سال از عمر شریف خود را صرف تدریس، تفسیر قرآن كریم و تالیف كتب مختلف در حوزه‌ی دین كرد كه بسیاری از آنها از كتب مرجع به شمار می‌آید كه از میان آنها می‌توان به قاموس قرآن در هفت جلد، تفسیر الحسن الحدیث در دوازده جلد و معجم صحیفه سجادیه اشاره كرد.

دكتر اسماعیل یزدی، متخصص آسیب‌شناسی و جراحی دهان، فك و صورت هم به پاس حدود پنج دهه تلاش علمی موفق به دریافت نشان درجه یك دانش شد.

دكتر یزدی كه در سال 1310 در قزوین دیده به جهان گشوده در حال حاضر مسوولیت معاونت پژوهشی و ریاست گروه علوم دندانپزشكی فرهنگستان علوم پزشكی را عهده‌دار است.

استاد در كنار پنج دهه عضویت در هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران و تربیت دانش‌پژوهان متعدد به راه‌اندازی رشته‌های تخصصی مختلفی مبادرت كرده‌ است.

در این مراسم همچنین، نشان درجه یك فرهنگ و هنر به پاس بیش از 30 سال تلاش برای تعالی هنر از سوی رییس جمهور به استاد عبدالمجید كیانی هندی اعطا شد.

وی كه در سال 1320 در تهران متولد شد تحصیلات خود را با موفقیت تا مقطع كارشناسی ارشد در رشته موسیقی ادامه داد.

كیانی هندی، پژوهشگر برجسته موسیقی كه از سال 1379 رییس گروه موسیقی فرهنگستان هنر است بیش از 30 سال سابقه تدریس دانشگاهی و تالیف كتب مختلف را در كارنامه خود دارد.

دكتر عادل آذر هم به پاس خدمات علمی و پژوهشی خود موفق به دریافت نشان درجه 2 پژوهش شد.

وی در سال 1345 در شهر دهلران دیده به جهان گشود و مقاطع مختلف تحصیلی را تا مقطع دكتری مدیریت صنعتی با موفقیت طی كرد.

عادل آذر با تالیف 15 جلد كتاب در حوزه‌ علم مدیریت و انجام 37 طرح تحقیقاتی و ارائه 170 مقاله علمی در مجلات داخلی و خارجی و همایش‌های ملی و بین‌المللی به عنوان پژوهش‌گر رشته مدیریت در كشور بارها مورد تقدیر قرار گرفته است.

كسب عنوان استاد نمونه و پژوهشگر برتر دانشگاه تربیت مدرس و استاد راهنمای برگزیده كشور با راهنمایی 71 رساله دكتری از جمله افتخارات دكتر عادل آذر است كه هم اكنون ریاست مركز آمار ایران را بر عهده دارد. 


نوع مطلب : گوناگون  دانشگاه