تبلیغات

ابزار هدایت به بالای صفحه


نویسنده :سعید اسدی
تاریخ:دوشنبه 8 اسفند 1390-ساعت 20 و 52 دقیقه و 49 ثانیه

ساخت سبک ترین تور جمع آوری حشرات در کشور

ابزار امتیاز دهی

سبک وزن ترین تور جمع آوری حشرات به وزن 360 تا 450 گرم توسط یک مبتکر نمینی ساخته شد.
 
علیرضا نظری نمین در گفت و گو با خبرنگار علمی ایسنا، سبکی این وسیله را موجب سهولت کار با آن عنوان و خاطرنشان کرد: تور جمع آوری حشرات در علم حشره شناسی بسیار مهم بوده و تنها وسیله انفرادی برای شکار آفات و حشرات توسط محققان است.

وی گفت: سبک وزن ترین تور پیش از این توسط شرکت آمریکایی به وزن 640 گرم ساخته شده بود که تور ایرانی بسیار سبک وزن تر و مستحکم تر از آن است.

تور ایرانی قادر به تحمل محکم ترین ضربات به بست حلقه و دسته خود بوده و تنها تور در جهان است که در عین سادگی می تواند ضرباتی با قدرت 65 تا 150 کیلوگرم را با سرعت 1.2 متر در 0.5 ثانیه تحمل کند.

نظری نمین خاطرنشان کرد: حلقه این تور از فولاد فنری با روکش لاستیکی ساخته شده که همین روکش لاستیکی باعث ارتجاعی شدن حلقه هنگام ضربات وعدم شکستگی و یا خم شدن آن خواهد شد.

وی گفت: ارتفاع این تور با دسته کوتاه 100 و با دسته بلند 150 سانتی متر است. قطر حلقه آن هم 35 سانتی متر و طول کیسه تور 80 سانتی متر است. این تور با دسته کوتاه 360 گرم و با دسته بلند 450 گرم وزن دارد. قیمت این تور که سبک وزن ترین تور حال حاضر جهان محسوب خواهد شد بسیار پایین تر از نمونه های خارجی است.

نظری نمین، خاطرنشان کرد: با حمایت فرمانداری شهرستان نمین که از تولید صنعتی این تورها هم استقبال کرده، سوزن های اتاله حشرات که از مهمترین ملزومات تحقیقاتی حشره شناسی در بخش رده بندی حشرات است و همچنین بیش از 20 نوع محصول دانش بنیان دیگر در این شهرستان به تولید صنعتی رسیده است.


نوع مطلب : گوناگون