تبلیغات

ابزار هدایت به بالای صفحه


نویسنده :سعید اسدی
تاریخ:دوشنبه 8 اسفند 1390-ساعت 07 و 00 دقیقه و 00 ثانیه

غار سری نازی ها و بقایای «هیتلر» در قطب جنوب

ابزار امتیاز دهی

درحالی که اخبار تایید نشده ای از موفقیت دانشمندان روس در نفوذ به دریاچه «وستوک» در قطب جنوب برای حفاری یخ ها منتشر شده، خبرگزاری روسی ریانووستی از احتمال وجود پایگاه سری نازی ها در این منطقه خبر می دهد که طبق این ادعا، نازی های آلمان، نخستین گروهی بوده اند که به دریاچه وستوک دسترسی پیدا کرده اند. 


به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران، برخی اسناد به دست آمده نشان می دهد، زیردریایی متعلق به نیروی دریایی آلمان نازی پس از جنگ جهانی دوم، بقایایی از جسد رهبر این حزب را به دریاچه «وستوک» در قطب جنوب منتقل کرده اند. 

طی سال های اخیر تلاش های زیادی برای نفوذ به دریاچه «وستوک» در قطب جنوب صورت گرفته است. این دریاچه در زیر لایه های عظیم یخ به عمق 3.54 کیلومتر قرار دارد و میلیون ها سال است که نور خورشید به این منطقه بکر و دست نخورده تابیده نشده است. 

گفته می شود در پایان جنگ جهانی دوم، گروهی از نازی های آلمان به قطب جنوب آمده و بقایای «هیتلر» و معشوقه اش را به همراه جعبه هایی در اعماق یخ ها و در نزدیکی دریاچه وستوک دفن کرده اند. 

با توجه به صحبت های دریاسالار کارل دونیتس، فرمانده نیروی دریایی ارتش آلمان و بر اساس آرشیو اسناد نیروی دریایی، چند ماه پس از محاصره آلمان توسط متحدان در آوریل 1945 زیردریایی U-530 این کشور از بندر کیل وارد قطب جنوب می شود. 

این گروه احتمالا یک غار کشف نشده در اعماق یخ های قطب جنوب و در نزدیکی دریاچه وستوک بنا کرده اند. 

بقایای «آدولف هیتلر» رهبر حزب نازی آلمان به امید امکان استفاده از DNA به همراه جعبه های متعلق اسناد این حزب، در این مکان مدفون شده است. 

در صورت صحت این ادعا، آلمان ها پیش از محققان روس به دریاچه وستوک دسترسی پیدا کرده اند. با رسیدن تیم تحقیقاتی روس به دریاچه وستوک احتمالا این رازها نیز مشخص می شود. 

عملیات حفاری در عمق یخ ها به صوت 24 ساعته و در سه شیفت کاری انجام شده است. 

ناسا و آژانس فضایی روسیه، پروژه اکتشاف در عمق یخ های قطب جنوب را پیگیری می کنند. 

این دریاچه که در زیر یخ هایی به عمق 3.5 کیلومتر قرار دارد، هیچ راه نفوذی نداشته و احتمالا حاوی گونه های منحصر به فرد و تنها منبع آبی فوق العاده تمیز جهان است. 

عملیات اکتشاف در قطب جنوب با انتقاد شدید فعالان و گروه های حافظ محیط زیست مواجه شده است؛ چرا که این اکتشاف ممکن است باعث ورود آلودگی به دریاچه بکر و دست نخورده وستوک شود. 


نوع مطلب : گوناگون