تبلیغات

ابزار هدایت به بالای صفحه


نویسنده :سعید اسدی
تاریخ:جمعه 29 اردیبهشت 1391-ساعت 14 و 11 دقیقه و 44 ثانیه

معرفی محصولات 2012 شرکت Autodesk - قسمت دوم

ابزار امتیاز دهی

در این پست با جدیدترین  محصولات شرکت اتودسک و ویژگی و قابلیتهای آنها آشنا میشوید. 
برای دیدن مطلب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.
داریوش نوروزی


AUTODESK INVENTOR PRO

نرم افزار Inventor محصول شرکت Autodesk واز برنامه های قوی در زمینه طراحی و مدلسازی می باشد . این برنامه از سال ۲۰۰۷ به طور منظم تولید می گردد و در این سال با وارد شدن نمونه کامل آن بسیاری از کاربران قدیمی برنامه های اتودسک و اتوکد نظیر مکانیکال دسکتاپ را خوشحال ساخت زیرا این برنامه تمامی نیازهای طراحی ، نقشه کشی و مدل سازی و شبیه سازی را یکجا گردآورده بود .از قابلیت های این نرم افزار وجود یک سری عملیات ساخت و مدلسازی مخصوص بوردهای کامپیوتری و قطعات سخت افزاری وابسته به آنهاست .این برنامه شامل بخش مدلسازی جامد و سطوح می باشد که به نامه Part Surface Modeling می باشد .بخش Assembly یا همان مونتاژ با بهره گیری از امکانات بسیار بالا در شبیه سازی حرکت و جوشکاری برای اتصالات و سوارکردن قطعات پیچیده کاربردی دارد.

 Autodesk Maya 2012

 Autodesk Maya 2012 پیشرفته ترین نرم افزار انیمیشن و مدل سازی سه بعدی است که به طور گسترده در استودیوهای فیلمسازی ، انیمیشن و همینطور صنعت بازی های رایانه ‌ای استفاده می‌شود. از جمله ویژگی های این نرم افزار ، انعطاف پذیری و قابلیت های شخصی سازی (Customization) آن است که به کاربران حرفه ‌ای اجازه می ‌دهد به سادگی محیط آن را به محیط دلخواه خود تغییر دهند. به علاوه ، یکی دیگر از قابلیت های منحصر به فرد آن امکان توسعه این نرم افزار برای استفاده کنندگان آن است. کاربران می ‌توانند از طریق زبان های برنامه نویسی سی پلاس پلاس ،  MEL و همینطور پایتون آن را توسعه دهند و ابزار ها و امکاناتی که پیشتر درنرم افزار وجود نداشته اند را به آن اضافه کنند. به همین دلیل این نرم افزار مورد توجه استودیو های بزرگ سازنده فیلم و انیمیشن قرار گرفته است.

برخی از امکانات اضافه شده در نسخه‌ی 2012:


 ویرایش مستقیم انیمیشن در برنامه

 پلاگین جدید Craft Animation Tools برای ایجاد حرکت دوربین طبق سلیقه‌ی شما

 پلاگین جدید Digital Molecular Matter  برای شبیه‌سازی سوژه خاص

 یکپارچه شدن با NVIDIA® PhysX®

 ایجاد تغییرات متفاوت با در اختیار داشتن کتابخانه‌ی شامل 80 بافت مختلف

 و...


Autodesk Revit Architecture 2012

 

طراحی و ترسیم نقشه های مهندسی معماری توانمند در زمینه طراحی و ترسیم ،کاربرد تکنولوژی و متریالهای نوین در ارائه پروژه های معماری در Revite Architecture طراحی ساختمان بر پایه مدل اطلاعاتی ساختمان BIM صورت می پذیرد . سرعت و دقت تهیه نقشه ها به صورت همزمان 2بعدی و 3 بعدی هدف از ساخت این نرم افزار افزایش سرعت و دقت ترسیم در تهیه نقشه های ساختمانی (معماری ، سازه ، تاسیسات و ...) است .

اعمال تغییرات فوری در تمام نقشه ها بدون نیاز به کنترل مجدد سازگاری با سیستم عاملهای جدید : Vista , Sevenدر نگارشهای 32 و 64 بیتی در Autodesk Revit Architecture روند انجام پروژه براساس مدل اطلاعاتی ساختمان Building Information Model) BIM) است . و شما ضمن تكامل ومدیریت این مدل ، مراتب را به منظور استخراج و ارائه مستندات مورد نیاز برای پروژه فراهم می آورد.

روند طراحی: برای طراحی در این برنامه ، شما ابتدا حجم كلی ساختمان را می سازید وسپس به آسانی با جانمایی و بهینه سازی اجزاء و عناصر ساختمان (دیوارها،ستونها،دربها،پنجره ها و...) و همچنین تركیب معمارانه آنها ،طرح مورد نظرخود را خلق می كنید .

ترسیمات: كار ترسیم شما بسیار راحت است ،چراكه با انتخاب تراز هر طبقه ، نقشه ای دوبعدی از عناصر موجود برمبنای مقیاسی كه تعریف كرده اید در اختیارتان قرارمی گیرد و شما ضمن ویرایش اجسام با اضافه كردن توضیحاتی مانند نام فضاها و یادداشت ها و سایر ضروریات نقشه ،آنرا برای چاپ آماده می سازید ، برای تهیه یك نما و یا برش ازپیچیده ترین قسمتهای ساختمان كافیست خط برش یا نشانگرنما را در آن قسمت مستقر كنید . با این توانایی ها تهیه نقشه های دوبعدی پلانهای كاربری فضاها، پلان های مبلمان، پلان های اندازه گذاری، پلان های سقف كاذب و... به سادگی امكانپذیر است.

جزئیات:   كافیست شما موقعیت ومقیاس مورد نظر دیتایل را انتخاب كنید ومؤلفه های آنرا از هم خانواده های موجود در نرم افزار برای تكمیل دیتایل بارگزاری كنید.

جداول مقادیر و برآوردها: برای تهیه جداول ، فهرستی از تمام جداول مورد نیاز پروژه درپیش فرض نرم افزار وجود دارد و لازم است شما با انتخاب عنوان جدول ومشخصات موردنظر تدوین مقادیر ومحاسبات آنرا به این برنامه واگزارید.

مستندسازی: برای انظباط در آلبوم نقشه ها می توانید استاندارد شركت خود رابرای چیدمان شیت ها وضخامت خطوط ومقیاس های نقشه ها لحاظ كنید و آنرا برای تمام پروژه ها توسعه دهید.

اصلاحات: با اصلاح هرقسمت ازمدل پروژه سایرقسمتهای مرتبط به آن هم تغییر می كند و این تغییرات سریعاً درتمام نقشه ها وجداول پروژه بروز می شود.

تبادلات: ارسال و وارد كردن فایل های اکثرنرم افزار های كاربردی مهندسی و معماری به این برنامه ازقابلیت های منحصربه فرد این محصول شرکت Autodesk است.

تحلیل انرژی: در این نرم افزارمی توانید مدل ساختمان خود را ازنظر دریافت و ذخیره انرژی برای رسیدن به شرایط ایده آل موردتجزیه و تحلیل و اصلاحات قراردهید.

 تصاویرسه بعدی: برای تهیه تصاویرسه بعدی داخلی وخارجی لازم است شما ابتدا دوربین را در موقعیتی جاگذاری كنید

و با تعیین وتنظیم نورهای طبیعی ومصنوعی ،رندر مورد نظرخود را ایجاد كنید. ازآنجا كه این برنامه مختص پروژه های

معماریست برخلاف سایرنرم افزارها دارای تنظیمات پیچیده ای برای رندرینگ نیست وكیفیت رندر حاصل آن بسیار بالا و بسیار شبیه به واقعیت صورت می پذیرد.

گردش مجازی: شاید باوركردنی نباشد برای تهیه یك انیمیشن فقط مسیری برای گردش درطرح ترسیم می كنید و با بهینه سازی دوربین و سرعت حركت آن یك انیمیشن حرفه ای از پروژه خود تهیه می نمایید.

 

این نرم افزار دارای توانمندیهای بسیاری درزمینه طراحی و ترسیم، كاربرد تكنولوژی ها ومتریال های

نوین در ارائه پروژه های معماری می باشد و در حال حاضرRevit Architecture 2011 به عنوان

حرفه ای ترین و قدرتمندترین نرم افزاردرشركت های معتبر طراحی معماری دنیا مورد استفاده

قرار می گیرد. ازآنجائیكه ساختار این نرم افزار براساس روند طراحی پروژه های معماری است ،

یادگیریی آن بسیار ساده است.


 

Autodesk Revit MEP 2012

 

بوسیله نرم افزار AutoCAD Revit MEP می توانید فضای داخلی و خارجی یک ساختمان را به صورت دو بعدی و یا سه بعدی طراحی کنید ، این نرم افزار کلیه المان های موجود در ساختمان ها همچون ، دیوار ، درب ، پلکان و . . . را به صورت آماده در اختیار شما می گذارد .

نرم افزار Autodesk Revit MEP با استفاده از ابزارها و امکاناتی که بسیار شبیه به ابزارهای AutoCAD  2010  است ، محیطی برای طراحی هر چه ساده تر و موثرتر نقشه های مکانیکی ، الکترونیکی و لوله کشی برای طراحان حرفه ای را فراهم آورده است. در این مجموعه آموزشی چگونگی استفاده موثر از MEP 2010 به منظور اصلاح اجزای نقشه ها ، افزودن تجهیزات مکانیکی ، طراحی یک سیستم لوله کشی ، طراحی سیستم خودکار و دستی بازرسی و بازبینی لوله کشی ، افزودن دریچه ها ، کار با ابزارهای رنگ و بسیاری موارد دیگر را خواهید آموخت.

فراموش نکنید که Revit MEP یک نرم افزار مهندسی است ، پس می توان از آن به عنوان دستیاری کاردان در اجرای پروژه های ساختمانی و معماری سود برد .

این مجموعه نرم افزار از ترکیبی از نرم افزار های Revit MEP Building Information Modeling و    AutoCAD MEP   می باشد.

 

 

AUTODESK REVIT STRUCTURE

 

رم افزار Revit Structure یکی از نرم افزارهای کمپانی Autodesk برای ادغام ساختار متریال های فیزیکی با یک مدل تحلیلی به منظور آنالیز موثر ، طراحی و مستند سازی از آن طرح به کار می رود. مهندسین سازه قادر خواهند بود تا نقشه های طراحی شده خود در نرم افزارهای AutoCAD را در این نرم افزار Import کرده و یا حتی یک پروژه جدید را شروع کنند. با استفاده از این نرم افزار مهندسین سازه می توانند به برآورد و جمع آوری بودجه ، تخمین میزان نیروی کار مورد نظر ، برآورد نوع مصالح لازم و مواردی از این دست بپردازند. در این مجموعه آموزشی با مفاهیم و کاربردهای این نرم افزار ارزشمند و همچنین چگونگی استفاده حرفه از آن در پروژه های کوچک و بزرگ را خواهید آموخت.

 

 

22. AUTODESK SHOWCASE V2012 WIN64  ساخت سه بعدی ماکت محصولات و کالاها بصورت بسیار واقع گرایانه تجسمی و سه بعدی.

Autodesk Showcase 2010 برنامه ای از خانواده بزرگ Autodesk می باشد و در دسته ی نرم افزارهای طراحی سه بعدی قرار دارد. با این نرم افزار قادرید ماکتی سه بعدی و بسیار واقع گرایانه از یک محصول ، ایجاد نمائید ، محصولی که بطور فیزیکی ساخته شده است و یا فقط در قوۀ تخیل شما می باشد. پس از طراحی نمونه اولیه می توانید برای آن جنس ، رنگ ، و نورپردازی تعریف کرده و نمونه نهایی را بسیار طبیعی جلوه دهید.

 

 

Autodesk Sketchbook Designer 2012 

 

همه ما در دوران کودکی خود نقاشی کشیده ایم و یا حداقل خطوطی را بر روی کاغذ رسم نموده ایم که نامش را نقاشی می گذاشتیم ! بسیاری از روانشناسان و نقاشان بزرگ معتقدند که نقاشی بیانگر احساسات درونی و تصورات ذهنی یک فرد می باشد. امروزه نقاشی دیگر همانند گذشته تنها یک سرگرمی نیست و در بسیاری از زمینه های کاری مختلف که شاید در ظاهر به نقاشی و طراحی ربطی نداشته باشند نیز مورد استفاده قرار میگیرد. با ورود کامپیوترها به زندگی انسان ها و عمومی شدن این سیستم ها و ورود نرم افزارهای مختلف در زمینه های مختلف کاربران و رفع نیازهای روزانه و ... ، نرم افزارهای طراحی و نقاشی نیز به بازار آمدند تا کاربران مختص خود را به سمت خود جلب نمایند. این نرم افزارها با در اختیا قرار دادن امکانات مختلف نرم افزاری و گستردگی در ویژگی های طراحی کاربران بسیاری را جلب خود نموده اند.

Autodesk Sketchbook Designer 2012 نام نرم افزاری قدرتمند برای طراحی و رسم نقاشی به صورت کامپیوتری می باشد. به کمک این نرم افزار کاربران می توانند طرح های خود را در هر زمینه ای بر روی صفحه های کاغذی موجود در این نرم افزار پیاده سازی نمایند. در این نرم افزار کاربران به ابزارها و ویژگی های مختلفی همچون ابزارهای حرفه ای رسم خطوط ، سایه زنی ، طراحی های اولیه ، Brush های پیشرفته با کیفیت های بالا ، قابلیت حاشیه نویسی بر روی طرح به منظور یادآوری نکات در ادامه طراحی و قابلیت حذف آن ها به راحتی ، سازگاری با برنامه فتوشاپ و ... اشاره نمود

 

 

 Autodesk Softimage 2012

 

 

انیمیشن سازهای حرفه ای این نرم افزار را خوب می شناسند و همیشه به دنبال بدست آوردن سریع آخرین نسخه های آن هستند

منبع:سایت نیپاز