تبلیغات

ابزار هدایت به بالای صفحه


نویسنده :سعید اسدی
تاریخ:جمعه 29 اردیبهشت 1391-ساعت 13 و 58 دقیقه و 12 ثانیه

معرفی محصولات 2012 شرکت Autodesk - قسمت اول

ابزار امتیاز دهی

در این پست با جدیدترین  محصولات شرکت اتودسک و ویژگی و قابلیتهای آنها آشنا میشوید. 
برای دیدن مطلب بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.
داریوش نوروزی

شرکت اتودسک یک شرکت امریکایی است که مشهورترین نرم‌ افزارهایش جهت سه بعدی سازی و شبیه سازی می باشد. 


محصولات 2012 این شرکت شامل موارد زیر است :

 

 AUTODESK 3DSMAX 2012

 AUTODESK AUTOCAD ELECTRICAL 2012

 AUTODESK AUTOCAD MAP 3D ENTERPRISE 2012

 AUTODESK AUTOCAD MAP 3D 2012

 AUTODESK AUTOCAD MECHANICAL 2012

 AUTODESK AUTOCAD 2012

 AUTODESK INVENTOR PRO 2012

 AUTODESK MAYA 2012

 AUTODESK REVIT ARCHITECTURE 2012

 AUTODESK REVIT MEP 2012

 AUTODESK REVIT STRUCTURE 2012

 AUTODESK SHOWCASE 2012

 AUTODESK SKETCHBOOK DESIGNER 2012

 AUTODESK SOFTIMAGE 2012

 


 

 : در زیر به معرفی برخی از نرم افزارهای فوق می پردازیم 


AUTODESK 3DS MAX V201 

 

3D Max Studio  محصولی از شرکت Autodesk است که یکی از قویترین و پیشرفته ترین برنامه ها در زمینه طراحی سه بعدی و انیمیشن سازی به شمار  می رود . این این برنامه به مدد داشتن ابزارهای کارا و قدرتمند در بسیاری از صنایع به ویژه بازیهای رایانه ای و طراحی و خلق جلوه های ویژه در فیلمها بسیار  پرکاربرد است. این برنامه به شما این امکان را می دهد تا طرحها، اجسام و کاراکترهای سه بعدی و همچنین انیمیشن های زیبا و با کیفیت بسیار  بالا را در مدت زمان کوتاهی خلق کنید. مهندسان می توانند به راحتی طراحی های خود در محیط اتوکد را وارد این برنامه کرده و نمای سه بعدی طرح خود را ایجاد کنند و با چاپ آن، نمای کلی طرح خود را قبل از اجرا به مشتریان خود نشان دهند.

 

امکانات Autodesk 3ds Max 2012 :

 

مدل سازی و ساخت جلوه های انیمیشنی پیشرفته

انجام رندر تکرار شونده با قدرت و کیفیت بالا

دارا بودن نقشه های جدید Material

ابزار جدید برای خلق اشکال هندسی پیچیده Mapping

امکانات نورپردازی جدید و قدرتمند

ایجاد و کار با سایه ها به صورت پیشرفته

بهبود رابط کاربری و محیط نرم افزار در این نسخه

 

AUTODESK AUTOCAD ELECTRICAL V2012

 

نرم افزار اتوکد الکتریکال AutoCAD Electrical ازخانواده نرم افزارهای AutoCAD می باشد که برای مهندسان کنترل بجهت ایجاد و اصلاح سیستم هی کنترل الکتریکی بسیار مفید است. اتوکد الکتریکال نیز تمامی قابلیت های نرم افزار اتوکد را دارا می باشد با این تفاوت که مجموعه کاملی از ابزارهای خودکار برای سیستم های اتوماسیون صنعتی را دارا می باشد. 

 

همچنین کتابخانه عظیمی شامل بیش از ۵۶۰٫۰۰۰ قطعه و نماد الکترونیکی مهندسان را قادر به طراحی همه نوع مدارات الکترونیکی می سازد. اتوکد الکتریکال با کاهش زمان پیاده سازی سیستم ها تلاش می کند مهندسان زمان بیشتری را صرف ابداعات و نوآوری ها کنند. 

 

از ویژگی های نسخه جدید اتوکد الکریکال میتوان به موراد زیر اشاره کرد :

 

بهبود کتابخانه ها و بانک اطلاعاتی قطعات

قابلیت استفاده از انواع سیم بندی های موجود

ابزار بسیار کامل برای طراحی ها

قابلیت ترسیم به صورت دو بعدی و سه بعدی

سیم کشی راحت تر قطعات

سهولت بیشتر در استفاده و یادگیری

 

AUTODESK AUTOCAD MAP 3D

یک نرم افزار نقشه برداری بر پایه ی آخرین نسخه ی برنامه ی AutoCAD می باشد. با استفاده از این نرم افزار کاربران می توانند به سرعت به اطلاعات مورد نیاز برای نقش کشی ، طراحی و  عملیان زیر بنا سازی دسترسی داشته باشند .


AutoCAD Map 3D  به حرفه ای ها برای اجرای پروژه ها در مهندسی عمران ، انرژی ، ساخت، پردازش و آنالیز طرح ها و اطلاعات "سیستم اطلاعاتی جغرافیایی" کمک می کند. همچنین این برنامه برای گسترش پروژه های شبکه های حمل و نقل ، شبکه های برق رسانی ، زمین و آب ، با ترکیبی از لیست های موجود ، ابزار تخصصی ، مکان نگاری ها ، محیط ها و گرافیک های بدست آمده از اسکن لیزری ، کمک شایانی به متخصصان می کند.


AutoCAD Map 3D نرم افزاری برای طرح ریزی زیر بنا سازی :

سیستم مختصات جغرافیایی : استفاده از سیستم مختصات جغرافیایی واقعی ، اطلاعات دقیق تری برای طراحی زمین مرجع در اختیار کاربر قرار می دهد.

دسترسی مستقیم به اطلاعات : دسترسی مستقیم به اطلاعات جغرافیایی از منابع مختلفی مانند ESRI و موسسه تحقیقات سیستم های اروپایی

مبادله ی اطلاعات : عملکرد خواندن ، نوشتن و تبدیل اطلاعات از فرمت های مختلف CAD و GIS

ویرایش اطلاعات جغرافیایی به وسیله ی : CAD اطلاعات می توانند توسط فرمان های مختلف در این برنامه ویرایش شوند.

منابع اطلاعات مختلف : وارد و مجسم سازی دسته های زیادی از اطلاعات ، شامل اطلاعات اسکن لیزری 3 بعدی ، مسافت یابی و ردیابی به وسیله سیگنال های نوری (LiDAR) . 

ابزار آنالیز : پشتیبانی از ساخت نقشه های موضوعی ، آنالیز ، میانگیری ، یافتن راه بهینه و آنالیز هم پوشانی ها.

 

 

AUTODESK AUTOCAD MECHANICAL 

 

اتوکد مکانیک 2012 نسخه ای از اتوکد است که مخصوصا برای مکانیک و مهندسی های وابسته به آن همچون هوافضا ، کشتی و... طراحی شده است . اتوکد مکانیک را به نوعی می توان اتوکد پیشرفته و دوبعدی برای طراحی قطعات ساده مکانیکی و یا مکانیک دسکتاپ دو بعدی و کوچک شده مناسب برای مهندسین صنایع در مدیریت ساخت و تولید به حساب آورد .

این نسخه به مانند نسخه های مکانیک دسکتاپ Mechanical Desktop MD2012 قوی و سه بعدی نیست اما از اتوکد معمولی بسیار بهتر بوده و ابزار های رسم مهندسی و نقشه کشی مخصوص رشته ها و گرایش مکانیک را دارا میباشد . این نسخه به سهولت نصب می شود و مناسب آموزش ، کارگاه های صنعتی کوچک ، کارخانه ها برای تولید قطعات می باشد . برای استفاده از ابزار های حرفه ای خاص و سه بعدی نمی توان از آن استفاده نمود در نسخه های قبل از 2009 از مکانیک دسکتاب و در سال های اخیر اینونتور Inventor 2011 یا Inventor 2012 جایگزین آن برای طراحی پیشرفته استفاده می شود.

این نرم افزار به عنوان ابزار ساخت و تولید با دسترسی و کاربری آسان به وجود آمده است که می تواند طراحی های مکانیک جامدات و شبیه سازی های ساده را نمایش انجام دهد. و البته همچنان اولین نرم افزارطراحی دو بعدی دنیا و دارای بانک اطلاعاتی قطعات مانند مکانیک دسکتاپ همچون انواع فنرها ،پینها، پیچ ها ، واشرها وخارها و ... می باشد .

از مهمترین امکانات این نرم افزار به صورت خلاصه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

کوتاه کردن زمان طراحی از طریق بایگانی و فهرست قطعات آماده پیش ساخته ابزارهای گزارش دهی و زمان بندی برای کنترل ساخت و تولید در مراکز صنعتی ابزارهای مستند سازی پروژه ، تهیه اسناد و مکتوبات همچنین توضیح و حاشیه نویس به طرح ها امکان اشتراک یک پروژه بین چند طراح ، اشتراک و سطح دسترسی به لایه های مختلف یک طرح امکان اعمال محدودیت های اندازه ای بر روی نقشه و ثبت توضیحات کنترلی و عوامل تولید استفاده از محیط کاربری آشنای نرم افزار اتوکد با ابزارهای مرتب با شکل های گویا و کاربردی هزاران قطعه استاندارد آماده جهت آسان سازی کار طراحان مانند پیچ ، واشر ، بوش ، مهره، پرچ درگیری ها و ... 

 

 

AUTODESK AUTOCAD V2012 

این نرم افزار فوق پیشرفته در تمامی دنیا در طول سالیان گذشته برای تمامی رشته های مهندسی و طراحی پروژه های مختلف اعم از طراحی های صنایع خودرو، هواپیمایی، کشتی و ناو های مسافربری و جنگی، صنایع نظامی و بناهای عظیم مهماری و ساختمانی به کار می رود. کمپانی Autodesk تجربه ای افزون بر 27 سال از تولید این نرم افزار خود داراست که این امر خود گواهی کیفیت و توانایی های بالای این محصول است.

 AutoCad  از دسامبر سال 1982 با عرضه نخستین نسخه از خود پای به دنیای نرم افزارهای الکترونیک گذارد و از آن پس همه ساله نسخه جدید و کامل تری از خود را برای علاقمندان و نیازمندان این ابزار مفید عرضه می کرد . 

 

قابلیت های جدید نرم افزار Autodesk AutoCAD :

افزیش کارایی های نرم افزار که به شما امکان خلق و ویرایش طرح هایتان را با انعطاف پذیری بسیار بالاتری می دهد و بسیاری از تنظیمات دورنی طرح را به صورت خودکار میزان کرده و انجام می دهد

افزوده شدن بخش چند Text Command به صورت Multi-Line یا چندین خط بوده

افزوده شدن قابلیت جدیدی تحت عنوان 2D Drafting and Annotation برای آن دسته از کاربرانی که از نسخه های قدیمی تر و چندین سال گذشته اتوکد وارد محیط این نرم افزار می شوند، برایشان آسان تر و آشنا تر جلوه دهد

قابلیت های دو بعدی بسیار متعدد

بهره گیری از فرمت DGN نرم افزار Microstation و تبدیل این دو فرمت به یکدیگر

قابلیت جدید ترکیب چارت های Excel و Autocad به یکدیگر و خلق یک چارت یا Table نهایی در محیط اتوکد

مدیریت بسیار خوب بر روی انواع لایه ها در محیط این نرم افزار و بخش Layer Properties

بهبود کیفی طرح های سه بعدی متنی و گرافیکی

قابلیت حاشیه نویسی در کنار نقشه ها

 

قابلیت بازیابی فایل های از دست رفته

قابلیت ترسیم به صورت سه بعدی واقعی

قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه ای نقشه ها

استفاده بسیار آسان تر در این نسخه

سازگاری بسیار کامل تر با پردازنده های گرافیکی و به دست آوردن سرعت بالاتر در انجام کارها

 ابزار بسیار کامل برای طراحی ها

 

 

 

AUTODESK INVENTOR PRO

نرم افزار Inventor محصول شرکت Autodesk واز برنامه های قوی در زمینه طراحی و مدلسازی می باشد . این برنامه از سال ۲۰۰۷ به طور منظم تولید می گردد و در این سال با وارد شدن نمونه کامل آن بسیاری از کاربران قدیمی برنامه های اتودسک و اتوکد نظیر مکانیکال دسکتاپ را خوشحال ساخت زیرا این برنامه تمامی نیازهای طراحی ، نقشه کشی و مدل سازی و شبیه سازی را یکجا گردآورده بود .از قابلیت های این نرم افزار وجود یک سری عملیات ساخت و مدلسازی مخصوص بوردهای کامپیوتری و قطعات سخت افزاری وابسته به آنهاست .این برنامه شامل بخش مدلسازی جامد و سطوح می باشد که به نامه Part Surface Modeling می باشد .بخش Assembly یا همان مونتاژ با بهره گیری از امکانات بسیار بالا در شبیه سازی حرکت و جوشکاری برای اتصالات و سوارکردن قطعات پیچیده کاربردی دارد.

 

 

 

 

 

Autodesk Maya 2012

 Autodesk Maya 2012 پیشرفته ترین نرم افزار انیمیشن و مدل سازی سه بعدی است که به طور گسترده در استودیوهای فیلمسازی ، انیمیشن و همینطور صنعت بازی های رایانه ‌ای استفاده می‌شود. از جمله ویژگی های این نرم افزار ، انعطاف پذیری و قابلیت های شخصی سازی (Customization) آن است که به کاربران حرفه ‌ای اجازه می ‌دهد به سادگی محیط آن را به محیط دلخواه خود تغییر دهند. به علاوه ، یکی دیگر از قابلیت های منحصر به فرد آن امکان توسعه این نرم افزار برای استفاده کنندگان آن است. کاربران می ‌توانند از طریق زبان های برنامه نویسی سی پلاس پلاس ،  MEL و همینطور پایتون آن را توسعه دهند و ابزار ها و امکاناتی که پیشتر درنرم افزار وجود نداشته اند را به آن اضافه کنند. به همین دلیل این نرم افزار مورد توجه استودیو های بزرگ سازنده فیلم و انیمیشن قرار گرفته است.

برخی از امکانات اضافه شده در نسخه‌ی 2012:

 

 ویرایش مستقیم انیمیشن در برنامه

 پلاگین جدید Craft Animation Tools برای ایجاد حرکت دوربین طبق سلیقه‌ی شما

 پلاگین جدید Digital Molecular Matter  برای شبیه‌سازی سوژه خاص

 یکپارچه شدن با NVIDIA® PhysX®

 ایجاد تغییرات متفاوت با در اختیار داشتن کتابخانه‌ی شامل 80 بافت مختلف

 و...

 


منبع: سایت نیپاز